Bella

Czym kierować się podczas wyboru wyrobu chłonnego?

Przeczytano 6 637
8 Komentarzy
(5)
 

Problem nietrzymania moczu dotyczy aż 6% całego społeczeństwa. 6% z ośmiu miliardów ludzi potrzebuje zatem skutecznego zabezpieczenia, które zagwarantuje im komfort życia i sprawi, że wstydliwa dotąd przypadłość stanie się po prostu częścią codzienności. Jeżeli jesteś jedną z osób, które właśnie stoją u progu wyboru odpowiedniego dla siebie produktu, ten artykuł będzie stanowił dla Ciebie idealny przewodnik. A może szukasz produktu dla swojego podopiecznego? Mamy, taty, babci…? Podpowiemy, czym kierować się przy doborze produktu, aby jak najlepiej spełniał swoje zadanie.

Czym się kierować przy wyborze wyrobu chłonnego?

Aby dobrać odpowiedni produkt na nietrzymanie moczu należy wziąć pod uwagę aspekty fizyczne, takie jak płeć, mobilność czy sylwetka osoby użytkującej. Bardzo ważny, jeżeli nie najważniejszy, jest także rodzaj i stopień nietrzymania moczu. Nie bez znaczenia pozostają też przebyte choroby. Dlaczego jest to tak istotne?

Stopnie nietrzymania moczu

Rodzaje i stopnie nietrzymania moczu można określić na podstawie obserwacji konkretnych objawów przy każdym epizodzie popuszczania. Stopień NTM klasyfikujemy ze względu na ilość moczu oraz pod kątem stadium zaawansowania problemu. Nietrzymanie moczu opisuje się powszechnie w 5-stopniowej skali, która bierze pod uwagę ilość mimowolnie popuszczanego moczu w ciągu 4 godzin:

  • kropelkowe NTM (do 50 ml) – cechuje się zgubieniem kilku kropli moczu w trakcie dnia;
  • lekkie NTM (50-100 ml) – wyciek moczu jest nieco większy niż przy kropelkowym NTM, często następuje podczas dźwigania, śmiania się czy kichania;
  • średnie NTM (100-200 ml) – mocz wycieka w trakcie codziennych czynności, takich wstawanie z krzesła czy bieganie;
  • ciężkie NTM (200-300 ml) – mocz wycieka nawet w trakcie stania w obfitych ilościach;
  • bardzo ciężkie NTM (powyżej 300 ml – całkowity brak kontroli nad czynnościami fizjologicznymi).

Określenie stopnia zaawansowania swojego problemu to podstawowy krok do wyboru odpowiedniego produktu chłonnego. Sięgając po nieodpowiedni wyrób na nietrzymanie moczu możemy być zawiedzeni jego nieskutecznością. Jednym z najlepszych sposobów na określenie stopnia nietrzymania moczu jest regularne prowadzenie dzienniczka mikcji - więcej na ten temat przeczytasz w TYM ARTYKULE. Jednocześnie należy pamiętać, że pojawiający się problem z prawidłową kontrolą mikcji powinien stanowić sygnał do skonsultowania stanu zdrowia z lekarzem urologiem, ponieważ może być następstwem poważniejszych problemów zdrowotnych.

Cechy fizyczne osoby z NTM a wyrób chłonny

Wybierając odpowiedni produkt chłonny na nietrzymanie moczu należy kierować się, poza stopniem NTM, fizycznymi aspektami osoby użytkującej. Dostępność produktów na rynku daje możliwość wyboru produktu pod kątem płci, sylwetki oraz mobilności. Inne wyroby będą polecane kobietom, inne mężczyznom, a jeszcze inne dzieciom. Wkładki na nietrzymanie moczu oraz majtki chłonne występują w modelu damskim i męskim, różniąc się od siebie budową. Konstrukcja wyrobu umożliwia odpowiednie dopasowanie do ciała, a tym samym skuteczną ochronę przed przeciekaniem.

Osoba mobilna, aktywna wybierze inny produkt niż leżący podopieczny wymagający stałej opieki. Ze względu na konstrukcję wyrobu osobom samodzielnym polecane będą majtki chłonne lub wkładki urologiczne nieodznaczające się pod ubraniem. Wkładki chłonne przypominają kształtem znane powszechnie podpaski, natomiast majtki chłonne wciągane są jak tradycyjna bielizna. Każdy z produktów spełnia jednak zadanie ochrony przed nietrzymaniem moczu.

Szeroka gama rozmiarowa umożliwia dobranie produktu do sylwetki - niedopasowany wyrób chłonny to zwiększone ryzyko otarć (w przypadku za małego rozmiaru) oraz przeciekania (w przypadku zbyt dużego rozmiaru). Rozmiar wyrobu dotyczy tylko pieluchomajtek i majtek chłonnych. Tabele rozmiarowe podane są w opisach produktów, dlatego przed zakupem należy dokładnie sprawdzić wymiary produktu i porównać je z obwodem wskazanych partii ciała.

Jakie produkty chłonne na wysiłkowe i kropelkowe NTM?

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to jeden z najczęściej występujących rodzajów inkontynencji moczowej. Jego objawy to mimowolny wyciek moczu na skutek nagłego zwiększenia ciśnienia w jamie brzusznej. Wysiłkowe NTM objawia się niewielkim popuszczaniem moczu podczas kichania, kaszlu lub śmiechu i dotyczy zazwyczaj kobiet, chociaż jest także męską przypadłością. W przypadku wysiłkowego NTM mamy do czynienia zazwyczaj z kropelkowym nietrzymaniem moczu. W tej sytuacji będziesz potrzebować produktu o niskiej chłonności.

Jestem kobietą z kropelkowym nietrzymaniem moczu - jaki produkt mam wybrać?

Kropelkowe nietrzymanie moczu wymaga ochrony na podstawowym poziomie. Doskonale sprawdzą się tutaj wkładki urologiczne Seni Lady:

Oba modele powstały w trosce przede wszystkim o kobiety prowadzące aktywny tryb życia, którym zależy na skutecznej ochronie połączonej z dyskrecją. Wkładki urologiczne o takiej chłonności wyglądem przypominają tradycyjne wkładki higieniczne, jednak bardzo się od nich różnią, m.in. posiadają skompresowany wkład chłonny absorbujący ciecz i oddzielający ją od skóry. Co ważne, wkładki Seni niwelują nieprzyjemny zapach moczu, gwarantując, że problem nie zostanie zauważony przez osoby postronne. Hipoalergiczne pokrycie wkładek jest łagodne dla skóry, a paroprzepuszczalny laminat pozwala skórze oddychać, zmniejszając tym samym ryzyko powstawania podrażnień.

Jestem mężczyzną z kropelkowym nietrzymaniem moczu - jaki produkt wybrać?

W przypadku mężczyzn z kropelkowym nietrzymaniem moczu doskonałym wyborem będą wkładki urologiczne Seni Man Light (Level 1), chłonność 1/5. Są to najmniejsze rozmiarowo wkładki dla panów przypominające wyglądem ochraniacz bokserski. Taka konstrukcja wkładek odpowiednio zabezpiecza bieliznę, dając poczucie suchości i komfortu. Wkładki posiadają 3 przylepce mocujące wewnątrz majtek, co wyróżnia je na tle konkurencji. Przyklejanie w trzech miejscach daje zwiększone poczucie bezpieczeństwa, że wkładka nie przesunie się nawet podczas aktywności. Więcej na temat wkładek na nietrzymanie moczu dla mężczyzn przeczytasz TUTAJ.

Jakie produkty chłonne na lekkie NTM?

Jestem kobietą z lekkim nietrzymaniem moczu - jaki produkt mam wybrać?

Lekkie nietrzymanie moczu wymaga produktu nieco bardziej chłonnego niż jego kropelkowy rodzaj. W tej sytuacji doskonale sprawdzą się wkładki urologiczne o większej powierzchni wkładu chłonnego:

  • Seni Lady Slim Mini - chłonność 2/6
  • Seni Lady Slim Mini Plus - chłonność 2,5/6
  • Seni Lady Slim Normal - chłonność 3/6
  • Seni Lady Slim Extra - chłonność 4/6
  • Seni Lady Extra Plus - chłonność 4,5/6

Powyższe wkładki urologiczne wyglądem przypominają tradycyjne podpaski, jednak spełniają inną rolę - chłoną mocz i niwelują jego zapach, co nie byłoby możliwe przy produktach menstruacyjnych. Wkładki Seni Lady przykleja się do bielizny - pasek klejowy wzdłuż całej długości wkładki zapobiega jej przemieszczaniu się. Wkładki posiadają osłonki boczne zapobiegające przypadkowemu wyciekowi. Co ważne, nie są one widoczne pod ubraniem, nie szeleszczą, dlatego zapewniają maksimum dyskrecji w każdej sytuacji.

Panie z lekkim nietrzymaniem moczu mogą też sięgnąć po inny rodzaj zabezpieczenia, mianowicie majtki chłonne Seni Lady Pants. Ich chłonność to 5/5 kropelek, zatem absorbują nieco więcej cieczy niż ostatnie z wymienionych niżej wkładek Seni Lady. Bielizna chłonna Seni przypomina wyglądem normalne majtki. Gwarantuje komfort i swobodę ruchów, a jej subtelny, brzoskwiniowy kolor doskonale sprawdzi się pod każdą stylizacją.

Jestem mężczyzną z lekkim nietrzymaniem moczu - jaki produkt mam wybrać?

W przypadku lekkiego nietrzymania moczu u mężczyzn warto postawić na sprawdzoną ochronę w postaci wkładek urologicznych Seni Man o lekko podwyższonej chłonności. Odpowiednim wyborem będą:

  • Seni Man Normal (Level 2) - chłonność 2/5
  • Seni Man Extra (Level 3) - chłonność 3/5
  • Seni Man Extra Plus (Level 4) - chłonność 4/5
  • Seni Man Super (Level 5) - chłonność 5/5

Podobnie, jak w przypadku Seni Man Light, wkładki od Levelu 3 do Levelu 4 kształtem przypominają ochraniacz bokserski i są przylepiane do bielizny w trzech miejscach. Jedynie wkładki Seni Man Super posiadają inną konstrukcję, jeszcze lepiej dopasowującą się do męskiej anatomii. Wkładki są przyjemne dla ciała, nie podrażniają, niwelują nieprzyjemny zapach moczu. Pomimo większej chłonności są dyskretne i niewidoczne pod ubraniem.

Panowie z lekką inkontynencją mogą też sięgnąć po innego rodzaju produkt - bieliznę chłonną dla mężczyzn Seni Man Pants. Takie majtki zakłada się jak tradycyjną bieliznę i same w sobie stanowią skuteczne zabezpieczenie przy popuszczaniu. Majtki występują w eleganckim, szarym kolorze. Nie odznaczają się pod ubraniem i dobrze dopasowują się do sylwetki, gwarantując maksimum dyskrecji w każdej sytuacji. Co ważne, zapobiegają one powstawaniu przykrego zapachu moczu.

Jakie produkty chłonne na średnie NTM?

Średnie nietrzymanie moczu to przypadłość dotykająca zarówno osoby mobilne, jak i z ograniczeniami ruchowymi. Dobierając produkt chłonny na ten stopień inkontynencji należy wziąć pod uwagę nie tylko chłonność produktu, ale także jego budowę i dopasować model pod kątem konkretnego użytkownika. Jaki zatem wyrób wybrać?

Jestem osobą mobilną ze średnim NTM - jaki produkt mam wybrać?

Jeżeli jesteś osobą mobilną, czyli aktywną, samodzielnie poruszającą się, dobierz produkt pod kątem swojej płci. Podobnie jak w przypadku kropelkowego i lekkiego nietrzymania moczu polecamy wyroby chłonne z linii Seni Lady lub Seni Man.

Dla kobiet mobilnych ze średnim nietrzymaniem moczu rekomendujemy:

  • wkładki urologiczne Seni Lady Extra Plus - chłonność 4,5/6
  • wkładki urologiczne Seni Lady Super - chłonność 5/6
  • wkładki urologiczne Seni Lady Plus - chłonność 6/6
  • majtki chłonne Seni Lady Pants - chłonność 5/5

Dla mężczyzn mobilnych ze średnim nietrzymaniem moczu rekomendujemy:

  • wkładki urologiczne Seni Man Extra (Level 3) - chłonność 3/5
  • wkładki urologiczne Seni Man Extra Plus (Level 4) - chłonność 4/5
  • wkładki urologiczne Seni Man Super (Level 5) - chłonność 5/5
  • majtki chłonne Seni Man Pants - chłonność 5/5

Osobną kategorią produktową dla osób mobilnych ze średnim nietrzymaniem moczu, zarówno kobiet jak i mężczyzn, stanowią majtki chłonne Seni Active. Są to produkty wyglądem przypominające tradycyjną bieliznę. Zostały wykonane z oddychających materiałów, doskonale dopasowują się do ciała i zapobiegają niekontrolowanym wyciekom oraz powstawaniu nieprzyjemnego zapachu moczu. Majtki chłonne Seni Active występują w kolorze białym. Wszystkie chłonności tego produktu będą odpowiednie wobec średniego nietrzymania moczu:

  • Seni Active Normal - chłonność 5,5/7
  • Seni Active Classic - chłonność 5,5/7
  • Seni Active Super - chłonność 6/7
  • Seni Active Plus - chłonność 7/7
  • Seni Active Trio - chłonność 8/8

Warto jednocześnie podkreślić, że model Seni Active Super, jako jedyny spośród Seni Active, będzie odpowiednim wyborem, jeżeli oprócz nietrzymania moczu pojawia się problem z popuszczaniem luźnego stolca. Majtki chłonne Seni Active Trio to z kolei idealny wybór wyrobu chłonnego na noc. Posiadają najwyższy poziom chłonności, gwarantując spokojny sen.

Jestem opiekunem osoby leżącej ze średnim NTM - jaki produkt mam wybrać?

W Seni doskonale wiemy, z jakim wyzwaniem mierzą się opiekunowie osób niemobilnych z nietrzymaniem moczu. Codzienna zmiana wyrobu chłonnego to nie lada wyzwanie, dlatego marka Seni opracowała kategorię produktów rekomendowanych dla osób leżących.

Pieluchomajtki - dla dorosłych na nietrzymanie moczu

W pierwszej kolejności polecamy bestseller, czyli pieluchomajtki Super Seni. W przypadku średniego stopnia nietrzymania moczu odpowiednie modele pieluchomajtek to:

  • Super Seni - chłonność 6/9
  • Super Seni Plus - chłonność 7/9

Osobną kategorią produktową są pieluchomajtki z regulowanym pasem biodrowym Seni Optima. Posiadają nieco inną konstrukcję niż Super Seni, a dzięki możliwości regulacji pasa biodrowego rekomendowane są szczególnie dla osób otyłych. W przypadku średniego NTM polecamy produkty:

  • Seni Optima Super - chłonność 6/9
  • Seni Optima Plus - chłonność 7/9

Pieluchomajtki Seni to produkty zapinane na rzepy posiadające anatomiczny kształt dobrze dopasowujący się do sylwetki użytkownika. Przylepce można wielokrotnie zapinać i odpinać, aby jeszcze lepiej dopasować produkt do ciała. Pieluchomajtki wykonano z oddychających materiałów, dzięki czemu skóra może oddychać, a ryzyko pojawienia się podrażnień znacząco maleje. Ich atutem jest zapobieganie powstawaniu nieprzyjemnego zapachu moczu, a także posiadanie wskaźnika wilgotności informującego opiekuna o konieczności wymiany pieluchy bez jej odpinania.

Warto w tym miejscu podkreślić, że wszystkie modele pieluchomajtek, zarówno Super Seni, jak i Seni Optima będą odpowiednie w przypadku inkontynencji kałowej. Jeden produkt spełniający obie funkcje naraz to wygodne rozwiązanie dla podopiecznych, u których naturalne funkcje kontroli zwieraczy uległy pogorszeniu na skutek choroby.

Pieluchy anatomiczne

Osobną kategorią produktową stanowią pieluchy anatomiczne Seni San. Pieluchy anatomiczne stosowane są wobec inkontynencji moczowej i kałowej. Będą idealnym wyborem dla osób całkowicie niemobilnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz otyłych. W przypadku średniego nietrzymania moczu polecamy się pieluchy:

  • Seni San Prima - chłonność 4/9
  • Seni San Normal - chłonność 5/9
  • Seni San Regular - chłonność 5,5/9
  • Seni San Uni - chłonność 6/9

Pieluchy anatomiczne nie posiadają paneli bocznych i rzepów mocujących, podtrzymywane są za pomocą specjalnych majtek siatkowych wielokrotnego użytku. Dobrze dopasowują się do ciała i rekomendowane są dla osób mających problem z doborem odpowiedniego rozmiaru tradycyjnych pieluchomajtek. Pieluchy anatomiczne są oddychające, skutecznie chłoną i utrzymują wilgoć z dala od skóry, a do tego zapobiegają powstawaniu przykrego zapachu.

Jakie produkty chłonne na ciężkie i bardzo ciężkie NTM?

Ciężkie i bardzo ciężkie nietrzymanie moczu wymaga pewnego zabezpieczenia zarówno w przypadku osób mobilnych, jak i z ograniczoną sprawnością ruchową. Nierzadko taki stopień schorzenia łączy się z inkontynencją kałową, dlatego wybierając produkt chłonny warto sięgnąć po rozwiązanie dedykowane obu przypadłościom jednocześnie. Poniżej przedstawiamy wyroby Seni polecane przy największym nasileniu NTM.

Jestem osobą mobilną z ciężkim NTM - jaki produkt mam wybrać?

Jako osoba z ciężkim nietrzymaniem moczu wybierz dla siebie produkt wysoce chłonny, który skutecznie absorbuje ciesz i wiąże ją w środku, zapobiegając wydostawaniu się moczu na zewnątrz. Jeżeli prowadzisz aktywny tryb życia i zależy Ci na dyskrecji wyrobu chłonnego, sięgnij po majtki chłonne Seni Active w dwóch poniższych modelach:

  • Seni Active Plus - chłonność 7/7
  • Seni Active Trio - chłonność 8/8

Warto jednak podkreślić, że majtki chłonne Seni Active polecane są głównie osobom zmagającym się z problemem średniego i ciężkiego stopnia nietrzymania moczu. Jeżeli Twój problem jest pogłębiony, wybierz produkt o wyższej chłonności - pieluchomajtki lub pieluchy anatomiczne.

Jestem opiekunem osoby leżącej z ciężkim NTM - jaki produkt mam wybrać?

Opiekunowie osób z ciężkim lub bardzo ciężkim nietrzymaniem moczu powinni wybrać dla swoich podopiecznych produkty chłonne zabezpieczające przed niekontrolowaną mikcją. Marka Seni przygotowała dla nich produkty mogące wchłonąć tyle moczu, ile jednorazowo popuszcza chory, bez ryzyka przypadkowego wycieku i zabrudzenia pościeli. Co wybrać?

Pieluchomajtki

Podobnie, jak w przypadku średniego nietrzymania moczu, również tutaj dobrym wyborem będą pieluchomajtki Super Seni. Należy wybrać jeden z podanych modeli:

  • Super Seni Plus - chłonność 7/9
  • Super Seni Trio - chłonność 8/9
  • Super Seni Quatro - chłonność 9/9

Jeżeli osoba chora jest osobą otyłą, trwale unieruchomioną bądź porusza się na wózku inwalidzkim, należy rozważyć zakup pieluchomajtek z regulowanym pasem biodrowym:

  • Seni Optima Plus - chłonność 7/9
  • Seni Optima Trio - chłonność 8/9
  • Seni Optima Quatro - chłonność 9/9

Pieluchy anatomiczne

Pieluchy anatomiczne to wyroby stosowane także w przypadku ciężkiego i bardzo ciężkiego nietrzymania moczu. Wybierz dla swojego podopiecznego jeden z poniższych modeli:

  • Seni San Uni - chłonność 6/9
  • Seni San Maxi - chłonność 7/9
  • Seni San Regular Extra - chłonność 7,5/9
  • Seni San for Men - chłonność 7,5/9
  • Seni San Plus - chłonność 8/9
  • Seni San Plus Extra - chłonność 9/9

Wśród pieluch anatomicznych wyróżniamy także specjalny model Seni San for Men (chłonność 7,5/9) dedykowany tylko mężczyznom. Te pieluchy posiadają unikatowy kształt pasujący do męskiej anatomii, dlatego jeszcze lepiej przylega do ciała. Seni San for Men doskonale sprawdzą się u panów z założonym cewnikiem.

Zmiana rodzaju wyrobu chłonnego - kiedy powinna nastąpić?

Wybierając odpowiedni rodzaj wyrobu chłonnego na nietrzymanie moczu musimy pamiętać, że przypadłość może ewoluować, a problem nasilić się bądź zmaleć. W obu przypadkach należy sięgnąć po wyrób chłonny odpowiadający danemu stadium zaawansowania inkontynencji. Dlaczego to takie ważne?

Produkt o zbyt niskiej chłonności nie spełni oczekiwań Twoich lub Twojego podopiecznego, ponieważ nie będzie w stanie wchłonąć tyle, ile mimowolnie wydali organizm. Pomimo najwyższej jakości materiałów zastosowanych do produkcji wyrobu chłonnego, może przydarzyć się niekontrolowany wyciek brudzący pościel bądź krzesło.

Produkt o zbyt wysokiej chłonności, oczywiście, będzie stanowił skuteczne zabezpieczenie przy nietrzymaniu moczu, ale z ekonomicznego punktu widzenia może być nieopłacalny. Dopasowanie produktu do indywidualnych potrzeb to gwarancja sukcesu. Pamiętaj, że wybór produktu chłonnego możesz skonsultować z lekarzem urologiem lub wykwalifikowaną obsługą sklepu, w którym dokonujesz zakupu.

Czy warto stosować na noc wyższy poziom chłonności?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta - oczywiście, na noc warto stosować produkt o podwyższonej chłonności. Dotyczy to jednak przede wszystkim wybranych grup asortymentowych, takich jak majtki chłonne czy pieluchomajtki, a zatem produkty przeznaczone na średnie, ciężkie i bardzo ciężkie nietrzymanie moczu. Wyroby o podwyższonej chłonności stosowane na noc gwarantują lepsze zabezpieczenie w czasie snu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze produktu chłonnego?

Wybierając produkt chłonny na nietrzymanie moczu dla siebie lub podopiecznego należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych aspektów, gwarantujących satysfakcję ze stosowania wyrobów. Co powinno być dla Ciebie ważne?

Skuteczna absorbcja cieczy to podstawowy parametr, na który powinno się zwracać uwagę przy wyborze produktu chłonnego. Kupując wkładki, majtki chłonne czy pieluchomajtki chcesz, aby spełniły swoje zadanie, czyli nie przeciekły. Kieruj się rekomendacjami produktów w sklepach internetowych, ponieważ pochodzą od niezależnych klientów użytkujących dany produkt. Stawiaj też na sprawdzone marki!

Oddychające i bezpieczne dla skóry materiały to pewność, że produkt nie wywoła reakcji alergicznych, a ryzyko powstania podrażnień znacząco zmaleje. To ważne, ponieważ wyroby chłonne stosowane są zazwyczaj przez 24 godziny na dobę. Laminaty przepuszczające powietrze to zmniejszone ryzyko powstania odleżyn i odparzeń, a co za tym idzie - zwiększony komfort użytkownika.

Dobre dopasowanie do ciała to gwarancja sukcesu. Za małe wyroby chłonne będą uwierać i mogą powodować nieprzyjemne otarcia w pasie czy w pachwinach. Mogą także wywołać podrażnienie skóry. Za duże produkty będą luźno leżeć, przez co bardzo prawdopodobne będą wycieki boczne.

Neutralizacja nieprzyjemnego zapachu to kolejny, bardzo istotny aspekt przy wyborze produktu chłonnego. Zapach moczu jest intensywny i duszący. Jeżeli kupujesz produkt dla siebie, zależy Ci na dyskrecji. Stosując wyrób u podopiecznego, jako opiekun, nie chcesz, aby zapach moczu wpływał na komfort Twojej pracy. Dobrej jakości produkty wiążą ciecz w żel i działają antybakteryjnie, dzięki czemu zapach moczu jest niewyczuwalny.

Atesty, certyfikaty, badania dermatologiczne, czyli wszystko to, co potwierdza skuteczność wyrobu i jego bezpieczeństwo dla skóry - zwracaj na to uwagę. O ile opinie o produkcie pochodzą od osób postronnych i stanowią ich subiektywną ocenę, o tyle certyfikaty instytutów badawczych to najpewniejsza rekomendacja marki.

Czy pieluchomajtki mogą być refundowane?

Tak, pieluchomajtki oraz inne wyroby chłonne na nietrzymanie moczu podlegają dofinansowaniu ze strony NFZ. To znaczące odciążenie domowego budżetu, dlatego warto się dowiedzieć, w jaki sposób skorzystać z refundacji. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym kompleksowym artykule TUTAJ.

Czy osoby z NTM powinny stosować specjalne kosmetyki do pielęgnacji swojej skóry?

Zapewnienie właściwej opieki dla osób starszych, cierpiących na choroby przewlekłe lub z niepełnosprawnościami, zwłaszcza w przypadku problemu nietrzymania moczu, wiąże się z doborem odpowiednich środków pielęgnacyjnych i myjących, które pielęgnują suchą i delikatną skórę podatną na podrażnienia spowodowane działaniem czynników drażniących. Osłabiona kondycja naskórka może łatwo prowadzić do podrażnień, odparzeń oraz stwarzać ryzyko powstawania odleżyn. Dlatego należy wybierać specjalistyczne produkty pielęgnacyjne, np. te z linii Seni Care, które skutecznie wspomagają proces oczyszczania, pielęgnacji i ochrony skóry. Więcej na temat produktów pielęgnacyjnych Seni Care przeczytasz w TYM ARTYKULE.

W jakie produkty warto się zaopatrzyć przy NTM?

Podkłady jednorazowe lub wielorazowe

Podkłady higieniczne to cieszące się dużą popularnością produkty uzupełniające, mające za zadanie ochronę pościeli, materaca, kanapy czy krzesła przed niespodziewanym wyciekiem moczu. Podkłady występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu istnieje możliwość wybrania modelu odpowiedniego wobec indywidualnych potrzeb użytkownika.

Podkłady dzielą się na jednorazowe lub wielorazowe. Wyroby jednorazowe to wygodne i bardzo praktyczne rozwiązanie dla opiekunów osób chorych. Zużyte wyroby trafiają do kosza na odpady, bez konieczności prania i suszenia. Podkłady wielorazowe posiadają możliwość prania w pralkach automatycznych, dzięki czemu generują mniejszą ilość odpadów.

Neutralizator zapachu

Neutralizator zapachu to nowatorska metoda eliminacji nieprzyjemnych zapachów w domach, toaletach, szpitalach czy placówkach opiekuńczych. W przeciwieństwie do standardowych odświeżaczy powietrza, nie maskuje zapachów, lecz skutecznie likwiduje ich źródła. Dzięki naturalnym enzymom przyspiesza rozkład cząsteczek zapachowych, pozostawiając jednocześnie subtelny, odświeżający aromat. Jeżeli mieszkasz z osobą cierpiącą na nietrzymanie moczu, warto sięgnąć po ten produkt.

Pomoce dla opiekuna

Jeśli jesteś opiekunem osoby chorej, mającej trudności z kontrolą mikcji, rozważ zakup produktów, dzięki którym opieka nad podopiecznym będzie komfortowa i higieniczna, a przede wszystkim bezpieczna dla obu stron. Rekomendujemy takie produkty, jak:

[*] seni.pl/pl_PL/content/prawdy-i-mity-o-ntm

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Producent: Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. Podmiot prowadzący reklamę: Bella Handel Sp. z o.o.
 
Specjalistka do spraw treści internetowych o tematyce medycznej, ekspertka i merytoryczne wsparcie w tematach inkontynencji oraz chorób powiązanych. Dzięki rozległej wiedzy na temat produktów na nietrzymanie moczu, a także form pomocy dla osób chorych służy odpowiedzią dla wszystkich czytelników zadających pytania pod artykułami w Seni24. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz copywriterka z pasją. Pasjonatka podróży, szczególnie do krajów skandynawskich oraz górskiego trekkingu.

Komentarze

  • Napisał: Maria On 2024-04-10
    Rating:
    5.0

    1.Gdzie można dokonać zakupu wkładek urolog. /oprócz sprzedaży wysyłk./ 2.Ile wkładek znajduje się w 1opak.?

    Replied by: Joanna On 2024-04-17 Pani Mario, wkładki urologiczne można kupić w większości aptek i sklepów medycznych. Ceny produktów mogą się jednak różnić w zależności od placówki. Zakup przez internet stwarza możliwość dostarczenia produktów pod wskazany adres, dlatego rekomendujemy rozważenie takiej możliwości. Liczba wkładek w opakowaniach może się różnić w zależności od rodzaju produktu - wszystkie informacje podane są na kartach poszczególnych wkładek.

  • Napisał: Ewa Sobieralska On 2024-02-21
    Rating:
    5.0

    Super

  • Napisał: Ewa Sobieralska On 2024-02-21
    Rating:
    5.0

    Pomocne

  • Napisał: Ewa On 2023-10-30
    Rating:
    5.0

    Można wybrać płatność przy odbiorze

    Replied by: Joanna On 2023-10-30 Dzień dobry, tak, istnieje możliwość płatności przy odbiorze. Regulamin dostawy dostępny jest pod linkiem: https://www.seni24.pl/content/1-dostawa-i-platnosci

  • Napisał: Marek On 2023-08-11
    Rating:
    5.0

    Jakie pieluchomajtki lub wkładki na całkowite nie trzymanie moczu

    Replied by: Joanna On 2023-08-11 Panie Marku, na bardzo ciężkie nietrzymanie moczu polecamy pieluchomajtki Super Seni Quatro, pieluchomajtki z regulowanym pasem biodrowym Seni Optima Quatro lub pieluchy anatomiczne Seni San Plus Extra. Wszystkie modele znajdzie Pan w naszym sklepie w odpowiednich zakładkach produktowych. Uprzejmie informujemy, że można u nas także zrealizować zlecenie NFZ na refundację wyrobów chłonnych.

  • Napisał: Teresa On 2023-08-04
    Rating:
    5.0

    nie majac innych chorób, mam neurogenne nietrzymanie moczu czy przysługuje mi refundacja na wkładki urologiczne?

    Replied by: Joanna On 2023-08-04 Pani Tereso, jeżeli nie jest to wysiłkowe nietrzymanie moczu, to przysługuje Pani dofinansowanie NFZ do wyrobów chłonnych. Więcej na ten temat przeczyta Pani w artykule dotyczącym refundacji: https://www.seni24.pl/poradnik/Wpis/12-refundacja-pieluchomajtek-i-innych-wyrobow-chlonnych-jak-z-niej-skorzystac

  • Napisał: Aldona On 2023-07-02
    Rating:
    5.0

    Dobry merytorycznie artykul

    Replied by: Alicja On 2023-07-03 Dziękujemy za opinię!

  • Napisał: Mirosława On 2020-02-11
    Rating:
    5.0

    Jak dobrze, że trafiłam na waszą stronę internetową i na ten poradnik.

    Ogromne dzięki!

    Bardzo pomocny artykuł.

Zadaj pytanie lub napisz komentarz

Zadaj pytanie autorowi artykułu lub skomentuj go

Powiązane wpisy

Jak wybrać wyrób chłonny dla osoby leżącej?
Jak wybrać wyrób chłonny dla osoby leżącej?
11 872 3

Odpowiednia ochrona przed wilgocią i odparzeniami przy problemie nietrzymania moczu (NTM) zależy od wielu elementów, w tym także używanego wyrobu chłonnego....

czytaj więcej
Jak wybrać wyrób chłonny dla osoby aktywnej?
Jak wybrać wyrób chłonny dla osoby aktywnej?
10 043 5

Życie z problemem nietrzymania moczu (NTM) może być uciążliwe z wielu przyczyn. Przede wszystkim z powodu dyskomfortu związanego z towarzyszącym uczuciem...

czytaj więcej
Jak wybrać wyrób chłonny dla osoby częściowo mobilnej?
Jak wybrać wyrób chłonny dla osoby częściowo mobilnej?
6 371 4

Nietrzymanie moczu (NTM) jest przypadłością, która przeważnie towarzyszy innym schorzeniom – stwardnieniu rozsianemu, niepełnosprawności, chorobie Alzheimera...

czytaj więcej
Wkładki urologiczne czy podpaski na nietrzymanie moczu?
Wkładki urologiczne czy podpaski na nietrzymanie moczu?
17 507 1

Nietrzymanie moczu (NTM) jest przypadłością, która częściej dotyka kobiet niż mężczyzn (statystycznie co czwartą kobietę i co ósmego mężczyznę). Przez wzgląd...

czytaj więcej
Rodzaj otwarty, półotwarty czy zamknięty - który wybrać?
Rodzaj otwarty, półotwarty czy zamknięty - który wybrać?
2 527 2

Wyrób chłonny powinien nie tylko chronić przed wilgocią, ale także zapewniać jak największy komfort użytkowania. Wiąże się to z odpowiednim dopasowaniem do...

czytaj więcej
Majtki chłonne a pieluchomajtki. Czym się różnią i co je łączy?
Majtki chłonne a pieluchomajtki. Czym się różnią i co je łączy?
14 119 3

Chociaż pieluchomajtki stanowią jeden z częstszych wyborów osób ze średnim i ciężkim (a także bardzo ciężkim) nietrzymaniem moczu, nie jest to jedyny typ...

czytaj więcej
Jak myć osobę leżącą?
Jak myć osobę leżącą?
17 489 3

Osoby obłożnie chore, leżące, wymagają nie tylko odpowiedniego leczenia ale także higieny i pielęgnacji, która umożliwia utrzymanie czystości i zdrowia...

czytaj więcej
Pieluchy anatomiczne a pieluchomajtki. Czym się różnią i co je łączy?
Pieluchy anatomiczne a pieluchomajtki. Czym się różnią i co je łączy?
16 217 6

Pieluchomajtki stanowią jeden z najczęściej wybieranych wyrobów chłonnych, zwłaszcza dla osób ze średnim, ciężkim i bardzo ciężkim nietrzymaniem moczu. Nie...

czytaj więcej